Simona Hrabalová

Access consciousness možnosti

Život v otázkách s Access Consciousness

Otázky Access Consciousness

Na co zaměřujete svou pozornost vy? Otázky nebo odpovědi? Co je to, co je pro vás důležité, kam směřujete, co následujete? Access Consciousness mi úplně převrátil mé zaměření z hledání a vytváření odpovědí k tvoření a následování otázek. A proč o tom píšu?

 

Změnilo mi to život…

 

Hledání odpovědí

Můj živost se otáčel od malička kolem odpovědí.

Ve školách to byly samozřejmě správné odpovědi. Vždyť kdo by někdy neslyšel onu okřídlenou větu: Kdyby tě o půlnoci vzbudili, musíš znát správnou odpověď. A přitom to na co se mohli zeptat, mohlo být opravdu cokoli. Tak jakýpak klidný spánek.

 

A víte jak je to s posilovnou… léta tréninku a vycvičíte si úžasné svaly. Takže když k zaměření na odpovědi přidáte notnou dávku posilování a trochu intuice, může se vám jako mě stát, že odpověď znáte ještě dřív než je dopovězena otázka.

 

Jedna z vlastností odpovědí je, že jakmile je máte, jste u konce. Splněno. Vše je tak nějak dané. Odpovědi nalezeny, uchopeny, někdy i zapamatovány. Vytváříme si z nich více či méně pevný rámec toho, co je v našem světě možné, toho, co je v našem světě přípustné, toho, co je v našem světě správné. Už se tím nemusíme zabývat. Vzdyť odpovědi už máme.

 

Co mi přinesly do života otázky Access Consciousness?

 

Access consciousness možnosti

 

A pak jsou tu ty otázky. Co mi přinesly do života? Prostor pro změnu… prostor pro hledání… prostor pro objevování… prostor pro vývoj… prostor…

 

A jak už jsem psala, zeptat se můžete na cokoli. Cokoli ve svém životě můžete prozkoumat s pomocí otázek. Můžete zjistit, jestli to takto je opravdu fungující, přínosné, přispívající pro vás. Jestli je to pro vás pravda.

 

Co by to pro vás vytvořilo, kdybyste byly ochotni ptát se na cokoli?

 

Co když jsem nakoupili spoustu odpovědí o tom, jak funguje svět, co je tu možné, o různých příčinách a následcích a vytvořili si na jejich základě spoustu závěrů a přesvědčení, které však nejsou v souladu s námi? S tím, kým a čím jsme a kým a čím můžeme být?

 

Když si pokládáte otázku nevíte co přijde. Víte jen, že je tu možné cokoli. Otázka otvírá možnosti. Vlastně není důležité, jaká bude odpověď a jestli ji dostanete, důležité je se ptát. Access Conciousness mi nabídl přístup, kdy zůstávám s otázkou, zůstávám v otázce. Ptám se třeba celý den, několik dní.

 

Co kdybychom se místo závěru, jak jsme to zase nevládli, se jen zeptali: Co jiného je tady možné?

 

Co kdybychom se zeptali: Jak se to zlepší?

 

A co kdyby pro nás nebyla důležitá odpověď?

 

Co kdyby důležitá byla právě ta otázka?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *